تجارت خود را در وب سازان ارتقا دهید.

32256877 - 011

info @ websazan.info

تاثیر سرعت سایت بر سئو و تجربه کاربری

سرعت سایت یک دلیل خوب برای کلافه شدن مدیران وب‌سایت‌ها است. وب‌سایت‌هایی که کند هستند، علاوه بر تاثیر بدی که روی روح و روان کاربران سایت می‌گذارند، بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (Search Engine Optimization, SEO) یا سئوی سایت را نیز دچار مشکل می‌کنند.

سایتی که سرعت پایینی دارد، رتبه‌ پایین‌تری را در نتایج موتورهای جست‌وجو کسب می‌کند. این به معنای نمایش صفحه‌های کمتر و کاهش درآمد سایت است.

چرا سرعت سایت شما مهم است؟

سرعت وب‌سایت شما روی دو فاکتور (Factor) تاثیر مستقیم می‌گذارد:
۱- تجربه کاربری
۲- سئو‌ی سایت

تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری (User Experience, UX) عاملی است که باعث می‌شود یک کاربر دوباره از وب‌سایت شما دیدن کند یا تصمیم بگیرد که هرگز دوباره وارد آن نشود!
درباره تاثیر اولین برخورد چیزی شنیده‌اید؟
در‌واقع تجربه کاربری، همین برخورد اول را شرح می‌دهد. برخوردی که ممکن است یک کاربر از آن لذت ببرد یا دل‌آزرده و خشمگین آنجا را ترک کند.
طرح قالب سایت شما، شلوغی یا مرتب بودن سایت، روش چینش المان‌ها، تبلیغ‌های آزار‌دهنده، عضویت اجباری، سرعت سایت و فاکتورهای زیاد دیگری می‌توانند تاثیر مستقیمی روی تجربه کاربر از بودن در سایت شما بگذارند.

بر اساس تجربه کاربری، سایت‌هایی که سرعت بالایی دارند سایت‌های برتری شناخته می‌شوند چون:

۱- به دلیل صرفه‌جویی در زمان، کاربران راضی‌تری دارند.
۲- بهره‌وری کاربران در این سایت‌ها بالاتر است.
۳- کاربران، زمان بیشتری را در این سایت‌ها سپری می‌کنند.

طبق نتیجه تحقیق سایت Kissmetrics، سایتی که سرعت بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول بکشد، حدود ۴۰ درصد از کاربرانش را از دست می‌دهد. ۴۷ درصد از کاربران اینترنت انتظار دارند که بارگذاری یک سایت، کمتر از دو ثانیه طول بکشد. این‌طور می‌توان نتیجه گرفت که سرعت بارگذاری سایت شما بسیار بیشتر از زیبایی سایت روی کاربر تاثیر می‌گذارد.

مهم نیست که چقدر سایت خود را عالی طراحی کرده باشید؛ اگر سرعت بارگذاری آن پایین باشد کاربران با یک کلیک، سایت شما را ترک خواهند کرد.

سئوی سایت

سئو یک شمشیر دو لبه است. اگر درست از آن استفاده نکنید خیلی ساده بر علیه شما عمل می‌کند.

گوگل از فاکتورهای زیادی برای تعیین رتبه سایت شما استفاده می‌کند. سرعت سایت شما یکی از مهم‌ترین فاکتورهای این تعیین رتبه به شمار می‌رود.
فاکتور سرعت بهینه گوگل، استانداردهایی را برای سرعت بارگذاری سایت در موبایل و دسکتاپ تعیین می‌کند. در صورتی که سایت‌ شما حداقل این استانداردها را نداشته باشد، شانس خود را برای بودن در صفحه اول گوگل از دست می‌دهید.موتورهای جست‌وجو تمایل دارند کاربران را به سایتی با بهترین تجربه کاربری و بالاترین میزان بهره‌وری هدایت کنند؛ به‌ همین دلیل است که سرعت سایت‌ها اهمیت فوق‌العاده‌ای دارند.
اگر شما ارزشمندترین و ناب‌ترین اطلاعات را هم روی سایت خود داشته باشید اما سرعت بارگذاری آن پایین باشد، کاربران راهی برای دست‌یابی به آن پیدا نخواهند کرد.

      

تاریخچه وب سازان

شرکت وب سازان خزر از سال 1384 با شماره ثبت 5684 در مازندران فعالیت خود را آغاز نموده است. تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر سه محور طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی است که در یک مجموعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است تا بتواند جوابگوی بخش بسیار بزرگی از تقاضای بازار تخصصی طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باشد.

چشم انداز

ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های تحت وب که از یک سو نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

ارتباط با وب سازان

 وب سازان خزر دفتر مرکزی: مازندران - بابل - خیابان شیخ طبرسی نبش سرداران 12 وب سازان خزر


 وب سازان خزر کد پستی : 59486-46176


 وب سازان خزر تلفن : 32256877 - 011


  وب سازان خزرهمراه : 09129317376


  وب سازان خزرinfo @ websazan.info


 وب سازان خزر http://www.websazan.info